Infopäev

30. novembril 2015. a toimus Tartus määruse “Riikliku tähtsusega teaduse infrastruktuuri toetamine teekaardi alusel“ infopäev.

Järvselja SMEAR-jaama avamine

Järvselja SMEAR-jaamas abil hakkavad Eesti maaülikooli ja Tartu ülikooli teadlased uurima, milliseid aineid metsas taimed eraldavad ning kuidas need lenduvad.

Uus bioloogiajaam Laelatus

Tartu Ülikool sai uue bioloogiajaama. Läänemaal Laelatus avati bioloogiajaam, mis on vajalik Läänemere piirkonna koosluse ja haruldase elurikkuse paremaks uurimiseks.

Loe >>

Kliimamuutused ja meie. Miks kliimamuutused kiirenevad?

Kliimamuutuste kiirenemine on üks enim räägitud-käsitletud keskkonnateema, mille puhul esineb ka palju lihtsustamist ja vääritimõistmist.

Loe >>

Eestit ootab õhuniiskuse ja temperatuuri tõus

Krista Lõhmus: Eestit ootab lähema 100 aasta jooksul ees märkimisväärne õhuniiskuse ja temperatuuri tõus.

Mereinstituut avab Kõigustes kaasaegse laborihoone

Eesti mereinstituut avab juunis Kõiguste merejaamas laborihoone, millega paranevad oluliselt teadlaste töötingimused ja võimalused rahvusvaheliseks koostööks.